Кретањем до здравља
Редовна физичка активност један је од кључних фактора у очувању здравља,а поводом Међународног дана физичке активности, Поливалентна служба Здравственог центра Сремска Митровица, организовала је и реализовала интерактивно предавање о овој теми.
Јуче су мештанима Шашинаца и чланицама Удружења жена Шашинци ,о значају физичке активности говориле медицинске сестре Сања Матић и Невена Тeдић. Овогодишња кампања обележава се под слоганом „Кретањем до здравља“, а слушаоци су имали прилику да чују на које све начине физичка активност утиче на опште здравствено стање сваког појединца, али и на очување здраве функције људског организма, како у физичком тако и у психичком и менталном смислу и ако се упражњава на умерен и адекватан начин ( у зависности од година живота, пола,конституције), умногоме може утицати на очување виталности, кондиције и животне функције.
Посебно је истакнуто да редовно вежбање доводи до снижавања крвног притиска и смањења телесне масе, ефикаснијег рада срца, смањења нивоа хормона стреса, итд. Шетња, вожња бицикла, трчање утичу на добро расположење и когнитивне способности.
Учесници јучерашњег догађаја били су веома заинтересовани за активно учешће, чему је допринела непосредност и посвећеност предавача – свима је измерен крвни притисак, а након тога урађене су вежбе истезања и загревања, што је додатно допринело успешној реализацији обележавања Дана физичке активности у Шашинцима.









