Честитка за Дан медицинских сестара

Данас је међународни Дан медицинских сестара и здравствених техничара и прилика да им
честитамо њихов дан и пружимо подршку у свакодневном професионалном раду и односу према
оболелима. Од њихове посвећености,ангажованости, бриге и лепе речи умногоме зависи и
квалитет здарвствене неге и исход по стање пацијента.
Прилика је и да им захвалимо за свакодневну борбу у различитим,неретко и кризним ситуацијама
и поклонимо се њиховим вештинама, знању и искуству које је видљиво у
амбулантама,операционим салама, болничким одељењима.
Ако знамо да медицинске сестре чине око 60% укупно запослених у здравству, онда је јасно да је
њихова улога незаменљива, често и пресудна у процесу лечења пацијаната.
Уз жеље да остану здраве,истрајне и посвећене , срдачно им честитам Дан сестринства!

В.д.директора Здравственог центра Сремска Митровица,
Војислав Мирнић